вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 54

Динамо (Минск) – Металург натпревар на колото во ЛШ

Тотална доминација на шампионот во дебрито од Лигата на шампионите

Тотална доминација на шампионот во дебрито од Лигата на шампионите

Последни вести

Натпреварот Динамо Минск – Металург е прогласен за натпревар на 9. коло во Лигата на шампионите. Ова е голема чест за македонскиот вицешампион, бидејќи во истото коло се играат дерби натпреварите: Кил – Киелце и Барселона – Пари Сен Жермен.

Оваа сезона ова е веќе втор натпревар на неделата со учество на Металург, по средбата Вардар – Металург од 6. коло, што е вистинска реткост, бидејки во групната фаза вкупно на располагање се десет средби на колото, а во Лигата на шампионите учествуваат 24 екипи.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести