петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Динамо (З) ја одби понудата на Барса за Халиловиќ

halilovic barselona

Поврзани вести

Потпретседателот на актуелниот шампион на Хрватска, тимот на Динамо (З), Здравко Мамиќ потврди дека каталонскиот гигант Барселона има испратено официјална понуда за малдиот играч за врска, Ален Халиловиќ, но истата експресно е одбиена.

“Пред неколку дена добивме официјална понуда од Барселона. Шпанскиот гигант покажа сериозен интерес за нашиот фудбалер Ален Халиловиќ, но ние не ја прифативме понудата на шпанскиот гигант. Понудата не беше прифатлива ниту за фамилијата на Халиловиќ. Оваа приказна нема да заврши тука. Барселона се уште е заинтересирана за услугите на Халиловиќ и знам дека челниците на шпанскиот клуб сакаат по секоја цен да се реализира овој трансфер. Очекувам нова понуда на стартот од летниот преоден рок, но ние како клуб, сакаме Ален да остане на “Максимир” и во следните три години”, изјави потпретседателот на Динамо (З), Здравко Мамиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести