недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Дино Најдоски новото засилување на Вардар

najdoski-500

Последни вести

Дино Најдоски е најновото име кое ги засилува редовите на Вардар, објави македонскиот најтрофеен тим на својата официјална интернет страница.

Синот на вардаровата легенда, Илија Најдоски, вчера потпиша три годишен договор и ќе се приклучи на екипата од понеделник.

На располагање на тренерот, Сергеј Андреев ќе биде за натпреварот од второто коло кој Вардар на домашен терен ќе го игра против екипата на Шкендија.

Дино Најдоски од Работнички каде што има забележано 51 првенствен настап, преминува во Вардар каде во сезоната 2009/2010 има забележано 4 настапи.

-Се работи за одлични услови за мене, а покрај тоа и покана да се биде дел од најтрофејниот клуб. За мене Вардар е сепак нешто специјално, изјави Дино Најдоски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести