четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

ВИДЕО: Селин Дион запеа за Париз и ги расплака сите

selin-dion

Поврзани вести

Канадската пејачка со француско потекло Селин Дион ја отпеа песната „Химна на љубовта“ од Едит Пјаф и оваа песна ја посвети на жртвите на терористичкиот напад во Париз.

Атмосферата на синоќешното доделување на „American music awards“ варираше. Додека Селин Дион ја пееше песната на видео бимот се менуваа фотографии од познати локации во Париз.

Дион ги расплака и оние што беа во публиката на настанот, но и оние што го следеа доделувањето на наградите на малите екрани. Некои, во знак на почит додека траеше нејзиниот настап цело време стоеја.

Погледнете го настапот на Селин Дион.

Celine Dion Tribute to Paris victims ‘Hymne à l’amour’ at AMAs 2015 HD

Најчитани вести