четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Средба на претставници од Дирекцијата за индустриските развојни зони со претставници на комапниите кои функционираат во овие зони

invest

Поврзани вести

Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони денеска организира работна средба на нејзини претставници со претставници од компаниите кои функционираат во ТИР-зоните.

На средбата ќе биде даден приказ на реализираните активности во 2013 година, а ќе се истакнат и плановите за активностите во 2014 година.

Представниците од компаниите кои функционираат во ТИР-зоните ќе ги истакнат своите искуства од работењето во зоните, реализираните и идни активности

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести