вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Директорот на УЈП на средба со бизнисмени од источниот регион

goran trajkovski ujp

Поврзани вести

Директорот на Управата за јавни приходи, Горан Трајковски, ќе оствари средби со бизнисмените од Радовиш и Струмица и околните општини, на кои покрај одговори и дискусија за отворените прашања на даночните обврзници за актуелните даночни политики и работењето на УЈП, каде што ќе биде промовирана и новата електронска услуга на УЈП за поднесување на барања и издавање на уверенија/потврди преку е-Даноци.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести