недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 52

Дизелот и Еуросупер-95 поскапуваат за половина денар

Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се зголемуваат за 0,50 денари за литар, соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика.

дизелот

Поврзани вести

Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе изнесува 66,50 ден/лит, а на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) 53,00 ден/лит.

Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 не се менува, односно останува 68,50 ден/лит.

За еден денар поскапува Екстра лесното масло за домаќинство и ќе изнесува 42,00 ден/лит.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС, пак, се намалува за 0,680 денари и килограм ќе чини 27,845 денари.

Најчитани вести