Спорт

Ѓоковиќ и Федерер во иста група на завршниот Мастерс во Лондон

Ѓоковиќ и Федерер во иста група на завршниот Мастерс во Лондон

Во другата група се најдоа Енди Мареј, Стан Вавринка, Рафаел Надал и Давид Фередр, a турнирот започнува на 15 ноември и ќе трае до 22-ри.

Ѓоковиќ ја брани титулата која ја освои минатата година, а според пропозициите, двајцата првопласирани тенисери од секоја група вкрстуваат во полуфиналето.

Првиот од групата А со вториот од групата Б, а првопласираниот од групата Б со второпласираниот од групата А.