Магазин

Дневен хороскоп (02.04.2014)

Дневен хороскоп (02.04.2014)

Овен

Партнерот има големи дилеми во врска со вашиот однос. Неочекуваните пресврти на полето на кариерата ќе ве изместат од рамнотежа. Подобро е повеќе време да одморите.

Бик

Вљубени сте, но и склони кон авантури. Ќе имате среќа да се извлечете од било каква ризична ситуација. Здравјето ви е добро.

Близнаци

Повремено ви пречи мрзеливоста на партнерот. Под притисок сте поради одредени колеги. Можни се расправии. Внимавајте со повредите.

Рак

Следат подобри денови за љубов. Ве очекува мошне стресен ден, најмногу поради парите кои што ги немате. Внимателно со зголемениот апетит.

Лав

Денеска е поволен ден за љубовна средба. Нема место за нетпрение, затоа одложете ги работите кои што не се важни. Можна е аритмија.

Девица

Правите се’ за да ја надминете емотивната криза. Со малку труд, денеска ќе можете да ги надминете сите проблеми. Можна е настинка.

Вага

Партнерот е подготвен за големи промени. Во моментот кога решивте малку да заштедите, ќе ви се појават нови трошоци. Здравјето ви е добро.

Скорпија

На емотивен план е променливо. Денеска не преземајте ништо конкретно. Финансиите ви се нестабилни. Можна е силна главоболка.

Стрелец

Партнерот ќе биде расположена за расправија. Една личност ќе се сложи со вашите предлози. Здравјето ви е добро.

Јарец

Не ја преземајте на себе целата вина. Имате проблеми со авторитетите. Но, можна е неочекувана добивка. Здравјето ви е добро.

Водолија

Партнерот во целост ве поддржува. Ќе успеете да ги остварите своите идеи. Можна е добивка. Внимателно бидејќи можни се проблеми со срцето.

Риби

Прифатете ги мааните на партнерот или прекинете ја врската. Деловните околности се менуваат на подобро. Немате проблеми со здравјето.