Магазин

Дневен хороскоп (03.01.2014)

Дневен хороскоп (03.01.2014)

Овен

Во љубовта не е најдобро. Ќе ви проработи суетата. На работа е можна расправија со шефот поради незавршени обврски. Бидете внимателни со здравјето, бидејќи можна е аритмија.

Бик

Ги обновивте контактите со поранешниот партнер. Доколку барате нешто од надредените, бидете кратки и јасни. Избегнувајте полемики. Здравјето ви е добро.

Близнаци

Верувајте му на партнерот, но постои можност да ве разочара. Некои соработници не избираат да дојдат до целта. Затоа бидете внимателни. Здравјето ви е добро.

Рак

На партнерот и на вас ви е потребна мала пауза. Најдобро е да излезете со пријателите. Ќе имате проблеми на работа поради долгиот јазик. Можна е помала настинка.

Лав

Партнерот ќе ви предложи некаде да отпатувате. Имате големи амбиции. Минлива е финансиската криза. Здравјето ви е чувствително.

Девица

Партнерот нема да успее да ги исполни сите ваши очекувања. Верувајте и на својата интуиција во работата кога за нешто ќе одлучите и планирајте на долги патеки. Здравјето ви е добро.

Вага

Партнерот не размислува пред да ви каже било што. Во суштина е многу несигурен. Можни се неповолни вести во врска со парите. Здравјето ви е добро.

Скорпија

Очекувајте партнерот да се врати. Во работата сте ја загубиле замодовербата и поради таа слабост не ги трпите тие што се над вас. Здравјето ви е влошено.

Стрелец

Стрелец

Минливи се недоразбирањата во љубовта. Имате големи очекувања кои што не се реални. Време е да не ги слушате лажните ветувања. Најдобро е да го промените начинот на исхрана.

Јарец

Сио партнеро помалку полемизирате за деталите. Денеска ќе бидете прилично бунтовни. Нема да трпите никакви наредби. Здравјето ви е добро.

Водолија

Склони сте кон неверство повеќе од претходно. Можна е средба исполнета со премногу страст. Здравјето ви е чувствително.

Риби

Доколку партнерот е на пат, постои можност нешто да се искомплицирате. Можно е да доживеете поголем стрес поради зголемените трошоци. Здравјето ви е добро.