петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Дневен хороскоп (03.03.2014)

Прочитајте што ви велат ѕвездите за денеска

BG-Red-Burgundy-Grunge

Поврзани вести

Овен

Не размислувате да ставите крај на врската, бидејќи не сте подготвени. Кариерата ви е важна, но немате можност да се искажете. Здравјето ви е добро.

Бик

Емотивните проблеми ќе поминат за многу брзо време. Сега е вистински момент за пишување и нови деловни разговори. Ситуацијата околу здравјето се комплицира.

Близнаци

Во љубовта е подобро од вчера. Не сте подготвени претерано да се жртвувате за кариерата. Постои можност да почувствувате потешкотии кои и претходно ве измачувале.

Рак

На полето на љубовта не се соочувате со потешкотии. Денеска ќе бидете нетрпеливи што може да ви донесе низа погрешни потези. Здравјето ви е добро.

Лав

Се разликувате од партнерот, но добро функционирате. Добро е што почнавте да ја градите сопствената кариера. Бидете внимателни бидејќи се можни повреди.

Девица

Одложувањето на средбата и разговорите може да ги разбудите потешкотиите. Успехот во работата се поврзува со пружањето на здравствените услуги. Здравјето ви е добро.

Вага

Емотивните потешкотии ви ја исцрпуваат силата. Подобро анализирајте ги работите што се случуваат околу вас. Можни се вируси и инфекции.

Скорпија

Не е проблемот во партнерот, туку во вас. Почнува период во кој што ќе ги повторувате грешките. Лошите навики го нарушуваат здравјето.

Стрелец

Погрешен потег од ваша страна може се’ да расипе. За разлика од претходните денови, ќе бидете прилично повлечени. Здравјето ви е чувствително.

Јарец

Проблемите во љубовта ќе бидат актуелни уште некое време. Сигурно е решението на проблемите околу деловното патување, но не и реализација на плановите. Здравјето ви е добро.

Водолија

Можете и да направите кратка пауза. Одложете ја средбата. Поради една женска личност ќе ви биде нарушена репутацијата. Можна е зголемена нервоза.

Риби

Една личност, која ви е симпатична, се’ почесто ве нервира. Промените на работата ќе ве исфрлат од контрола. Премногу трошите на другите. Можно е да доживеете поголем стрес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести