понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Дневен хороскоп (03.04.2014)

Прочитајте што ви велат ѕвездите за денеска

horoskop

Поврзани вести

Овен

Со партнерот се’ подобро се разбирате. Паричните добивки нема веднаш да ви бидат исплатени, но бидете трпеливи. Здравјето ви е добро.

Бик

Не реагирате толку емотивно како претходно. На работа е добро, заработката не е голема, но е сигурна. Немате проблеми со здравјето.

Близнаци

Не обрнувајте внимание на зборовите на партнерот. Упорноста и истрајност ве носат до посакуваната цел. Здравјето ви е добро.

Рак

Со партнерот сте во фаза на планирање на иднината. Благодарение на искуството, ќе ги надминете потешкотиите. Синусите ќе ви бидат чувствителни.

Лав

Емотивната хармонија ви е најважна. Имате доволно храброст за ризични потфати. Можна е помала добивка. Здравјето ви е добро.

Девица

Ви претстои сериозен разговор со партнерот. На полето на кариерата се’ е под контрола. Уживате во работата. Здравјето ви е постабилно од вчера.

Вага

На емотивен план очекувајте нови изненадувања. Со нечија помош ги решавате финансиските проблеми. Здравјето ви е стабилно.

Скорпија

Партнерот повеќе го цени вашето мислење, но работи по свое. Најдобро се снаоѓате во тешки ситуации. Финансиите ви се стабилни. Здравјето ви е добро.

Стрелец

Ви годи друштвото на партнерот. Помалку сте нервозни. Поради добрите дела, ќе добиете помош секогаш кога ви е потребно. Повеќе одморајте се.

Јарец

Вистински момент е да ги решите недоразбирањата. Некогаш е подобро да ги послушате помладите соработници. Здравјето ви е во ред.

Водолија

Една личност е посебно упорна во намерата да ве освои. Ви недостасува повеќе трпение. Добивката е сигурна. Немате проблеми со здравјето.

Риби

На љубовен план е постабилно. Ви се нудат подобри решенија, само треба да ги прифатите. Немате проблеми со здравјето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести