четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Дневен хороскоп (04.04.2014)

Прочитајте што ви велат ѕвездите за денеска

horoskop

Поврзани вести

Овен

Често сте напнати без потреба, но се’ ќе биде во ред. Ќе имате среќа да дојдете до информации кои што се важни за вас. Здравјето ви е добро.

Бик

Излезете со партнерот на некое убаво и романтично место. Во однос на околностите, одлично се снаоѓате. Можна е помала добивка. Немате проблеми со здравјето.

Близнаци

Во љубовта нема значајни промени. Не губете време, затоа посветете повеќе време на работата. Одлично се чувствувате.

Рак

Нема потреба да премолчувате некои важни работи од партнерот. Почнавте многу работи, но ништо не завршувате до крај. Се чувствувате исцрпено.

Лав

Партнерот ве мотивира да бидете уште подобри. Премногу сте неодлучни, а имате се’ помалку време. Здравјето ви е добро.

Девица

Емотивниот живот ви ја одзема силата. На работа ќе добиете одредени погодности, затоа искористете ја шансата. Немате проблеми со здравјето.

Вага

Од ситниците правите големи проблеми. Ви претстои важен состанок од кој што може да очекувате поволен исход. Здравјето ви е добро.

Скорпија

Постои можност да се впуштите во авантура. Не се потпирајте на празни зборови и ветувања. Немате проблеми со здравјето.

Стрелец

Партнерот очекува да му посветите повеќе внимание. Потребна ви е подобра организацијата. Финансиите ви се стабилни. Здравјето ви е добро.

Јарец

Партнерот има многу одлични предлози. На полето на кариерата очекувајте подобрување. Вистинскиот успех допрва ве очекува. Здравјето ви е добро.

Водолија

Партнерот планира да ве изненади со интересно патување. Во однос на толку работите, заработката е сосема добра. Можни се проблеми со грлото.

Риби

Ви пречи тоа што партнерот постојано го менува расположението. Новите работи ветуваат добра заработка, но потребно е време. Здравјето ви е стабилно.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести