сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дневен хороскоп (05.12.2013)

horoskop

Поврзани вести

Овен

Работата е ваш приоритет, но полека се подготвувате да се одморите. Не сте задоволни од тоа колку заработувате. Не е добар момент да позајмувате пари. во љубовта ве очекува кризен период.

Бик

На полето на кариерата е стабилно, но имате потреба да промените нешто. Не е добро доколку се обидувате да се смирите. Финансиската ситуација ќе б иде променлива.

Близнаци

Од денеска очекувајте помали промени. Во следниот период ќе имате повеќе оптимизам и и верба во она што го работите, но пред тоа подгответе се за мало разочарување. Во љубовта е стабилно.

Рак

За разлика од вчера, денеска ќе се чувствувате подобро. Се ближат денови кога ќе работите далеку помалку од сега. Премногу идеализирате една личност од минатото занемарувајќи ја личноста која е покрај вас.

Лав

Денеска ќе бидете загрижени за здравјето на член од вашето семејство, но нема потреба за такво нешто. Можни се и поголеми трошоци кои воедно ќе значат и крај на вашите финансиски потешкотии. Здравјето ви е добро.

Девица

Дојде време да ја промените досегашната тактика и малку да се повлечете доколку сакате да напредувате. Они кои биле упорни и кои пружале максимум можат слободно да се опуштат. Здравјето ви е добро.

Вага

Во семејството владее добра комуникација. Новите планови ќе ви донесат подобрување и некој вид подобрување. Ова може добро да влијае и на приватниот бизнис. Финансиската криза е минлива.

Скорпија

Во последно време не се воздружувавте да го кажете она што го мислите, но претерувавте и така го нарушивте односот со луѓето. Дојде времето кога повеќе тежнеете кон хармонија, посебно во љубовта.

Стрелец

Непланираните трошоци во домот денеска ќе ве исфрлат од контрола, но до утре ќе го прифатите тоа што морате. На емотивен план е добро, но можни се помали разочарувања. Здравјето ви е добро.

Јарец

Финансиските загуби не треба да ве обесхрабрат, туку да ве мотивираат да ги промените работите. Емотивно сте исполнети, па се’ почесто размислувате за брак и деца. Здравјето во следните два дена ќе ви биде чувствително.

Водолија

Се наоѓате во фаза кога постојат големи можности да заминете некаде на пат. Проблеми ќе има, но нема да бидат нерешливи. Кога се парите во прашање, бидете посебно внимателни до крајот на неделата.

Риби

Имате проблеми на емотивен план, што во следните два дена ќе се одрази и на вашето расположение. Привремено ќе се чувствувате потиштени. На работа бидете внимателни и ибзгенувајте изговори.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести