среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Дневен хороскоп (06.01.2014)

Прочитајте што ви велат ѕвездите за денеска

horoskop

Поврзани вести

Овен

Нема да се срамите пред другите да ги покажете емоциите. Пријатната атмосфера на работа ќе ви ги олесни обврските. Здравјето ви е добро.

Бик

Потрудете се да го задржите позитивниот став кон партнерот. Финансиите ви се постабилни, а комуникацијата на работа е подобра. Немате проблеми со здравјето.

Близнаци

Верувате во добар исход од врската, но може набрзо да се предомислите. Не сте целосно сигурни и фокусирани на она што го работите. Можно е воспаление на грлото.

Рак

Можна е емотивна и страствена средба. Ова не е ден кога премногу ќе се грижите за работата. Затоа време е да се одморите и повеќе да уживате.

Лав

Некој посебно ќеве инспирира да се покажете во подобро светло. Работата со жени моментално е добитна комбинација. Здравјето ви е добро.

Девица

Премногу размислувате и калкулирате, што ќе биде штетно за вашата љубов. Во работата се’ повеќе забошотувате. Бидете внимателни додека е време. Можна е аритмија.

Вага

Се’ почести се изливите на емоции и пишување љубовни пораки. Се чини дека кога работата е во прашање стоите во место и не напрадувате, но тоа не е така. Здравјето ви е добро.

Скорпија

Очекувајте повеќе разбирање од партнерот, но тоа не го добивате. Потрудете се да го извлечете најдоброто од моменталната ситуација. Здравјето ви е одлично.

Стрелец

Денеска нема многу да внимавате за љубовта и партнерот. Колку повеќе се плашите од неуспех, се’ повеќе му се доближувате. Здравјето ќе ви биде чувствително.

Јарец

Убав ден за љубов и за реализација на заедничките цели. Некои работи најдобро е да ги доведете до самиот крај. Можен е солиден прилив на пари. Можна е анксиозност.

Водолија

Малото внимание може да предизвика голема среќа кај партнерот. Ви недоставува натпреварувачки дух, но не помислувајте да се откажете. Здравјето ќе ви биде добро.

Риби

Доколку сте слободни, новото пријателство може да ви донесе и разочарување. Советите од пријателите денеска посебно ќе ви значат. Здравјето ви е добро.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести