Магазин

Дневен хороскоп (06.03.2014)

Дневен хороскоп (06.03.2014)

Овен

Партнерот сака повеќе промени. Не сака повеќе да ги толерира вашите испади. Денеска тешко ќе ви дојде доцнењето на платата. Здравјето ви е добро.

Бик

На емотивен план се’ е по старо. Одлучно започнавте нов бизнис. Ќе имате добра комуникација со колегите. Нема да имате проблеми со здравјето.

Близнаци

Проблемите во врската нема да траат долго. Коректниот однос ќе ви овозможи лесно да го завршите започнатото. Финансиите ќе ви бидат стабилни до утре.

Рак

Партнерот е навистина ваша потпора, но не треба да се меша во се’. Доколку имате приватен бизнис, подгответе се за мали пречки во работата. нервозата ќе биде минлива.

Лав

Ви претстојат нови пријатeлства. Пред да стигнете до целта, ќе мора да доживеете пад. Добро се чувствувате.

Девица

Доколку сте во тајна врска, тогаш останувате се’ поодлучни. Кога е работата во прашање го губите тлото под нозете. Време е да се пресметате. Можни се проблеми со крвните садови.

Вага

Решивте да го промените односите кон партнерот. Започнувате одличен период во кој нема да бидете повлечени и несигурни. Можни се проблеми со видот.

Скорпија

Следните деновите ќе бидете поромантични. Со помош на пријателите може да го забрзате судскиот спор. Поволните вести околу парите, но можни се и помали трошоци. Здравјето ви е добро.

Стрелец

Иако во љубовта моментално е добро, но постојано се враќате на грешките на партнерот. Ви претстои интересна средба од кои ќе зависат понатамошните планови. Можна е помала добивка. Нема да имате проблеми со здравјето.

Јарец

Имате прилика да го решите својот емотивен статус, но многу се премислувате. Деловните проблеми се минливи, но продолжувате вредно да работите. Здравјето ви е добро.

Водолија

Една личност ви го привлече вниманието. Не успевате да го прикриете тоа. Многу сте амбциозни, но и склони на промени. Немате проблеми со здравјето.

Риби

Имате многу прилики за авантури, но тоа нема да ве задоволи. Само доколку сте посветени на работата можете да останете стабилни. Минлива е кризата со здравјето.