Магазин

Дневен хороскоп (08.01.2014)

Дневен хороскоп (08.01.2014)

Овен

Денеска во љубовта ќе ви биде многу убаво. На работа се’ повеќе брзате за да може да ги завршите сите обврски на време, но затоа сте и нервозни. Не грижете се бидејќи здравјето ви е добро.

Бик

На партнерот се’ почесто му испраќате убави пораки. Одлично се разбирате. Денеска ве очекуваат исклучително поволни вести на работа. Здравјето ви е добро.

Близнаци

Во љубовта сте оддалечени и критични. Денеска се можни пречки на работното место, но не се откажувате од своите идеи. Колената ќе ви бидат чувствителни.

Рак

Со партнерот одлично се согласувате. Добро се снаоѓате кога имате повеќе работа, а помалку време. Здравјето ви е добро.

Лав

Немате конкретен проблем во врската, но ви недостасуваат повеќе возбудувања. Многу брзо ќе добиете интересна понуда поврзана со работата. Здравјето ви е одлично.

Девица

Послободно ги покажувате емоциите кон партнерот. Влегувате во мошне добар деловен период. Немате причина за грижи и затоа се чувствувате одлично.

Вага

Ви одговара нечие внимание. Постои можност денеска некој да ве пофали за сработеното. Решени сте да се ослободите од здравствените проблеми.

Скорпија

Мора малку да се опуштите и повеќе да верувате во љубовта. На работа треба да се држите до планот кој што го направивте пред некој ден. Здравјето ви е добро.

Стрелец

Не мора да ја одржувате врската по секоја цена. Премногу се опуштивте во текот на празниците, па сега мора се’ да надокнадите. Здравјето ви е одлично.

Јарец

Партнерот покажува поголема иницијатива почесто да се гледате. Мора да покажете поголема поддршка за новите колеги. Можно е да се надвладеат депресивни мисли.

Водолија

Односот со партнерот ќе го одбележи голема страст. Кога чувствувате поголема нервоза, тогаш ќе бидете многу попродуктивни. Здравјето ви е добро.

Риби

Во љубовта покажете поголемо разбирање. Доколку имате желба да имате приватен бизнис, тогаш ангажирајте се малку повеќе. Здравјето ви е добро.