понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дневен хороскоп (09.04.2014)

horoskop

Поврзани вести

Овен

Нема причина за љубомора и расправии со партнерот. Не треба бурно да реагирате на добронамерните критики. Здравјето ви е стабилно.

Бик

Имате прилика да го решите својот емотивен статус. Започнавте работа која што ветува финансиска стабилизација. Можна е аритмија или мигрена.

Близнаци

Плановите поврзани за заедничкиот живот може да се изјаловат. Го променивте држењето и покажувате повеќе самодоверба. Немате проблеми со здравјето.

Рак

Засега нема причина за грижи. Шефовите ви даваат нови задолженија. Имунитетот ви е слаб и поради тоа можни се проблеми со здравјето.

Лав

Премногу сте чувствителни и правите лоши проценки. Бавно, но сепак сигурно напредувате. Мора да бидете задоволни од развојот на настаните кога е во прашање кариерата. Здравјето ви е чувствително.

Девица

Не моера баш се’ што мислите да му кажете на партнерот. Постои можност да се појават нови трошоци. Можна е зголемена нервоза.

Вага

Целото внимание го насочивте кон љубовниот живот. Завршувајте ги работите на време, бидејќи се можни проблеми со шефот. Здравјето ви е добро.

Скорпија

Кога сте вљубени почнувате да ги идеализирате работите. Вашиот труд на работа нема да биде награден како што очекувавте. Можное да сте нервозни.

Стрелец

Време за љубов имате се’ помалку. Потрудете се секоја шанса максимално да ја искористите. Здравјето ви е добро.

Јарец

Со партнерот се расправате поради пари. Една личност се поигрува со вас. Финансиската ситуација е неизвесна. Можни се хронични тегоби.

Водолија

Очекувајте да се смири ситуацијата и да се сретнете со партнерот. Насочете ја својата енергија на кариерата и не ги слушајте лошите коментари. Здравјето ви е добро.

Риби

Брачната хармонија ви ги попречувааат околностите, но бидете истрајни. Време е да го промените односот кон соработниците. Можно е зголемување на притисокот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести