Магазин

Дневен хороскоп (10.04.2014)

Дневен хороскоп (10.04.2014)

Овен

Можна е случајна љубовна средба, а ќе имате и одлична вечер. Помалку се нервирате на работа, па полесно ќе го завршите она што го планиравте. Здравјето ви е добро.

Бик

Задоволни сте од себе, што го забележуваат и другите. Денеска е поволен ден за работа со недвижен имот. Можни се помали добивки. Здравјето ви е стабилно.

Близнаци

Мислите на некоја личност со која не можете да бидете во врска. Доколку се занимавате со уметност, сте во одличен период. Здравјето ви е одлично.

Рак

Не морате да го толерирате она што не ви одговара. Понатамошното усовршување добро ќе ви дојде. Затоа фрлете се на учење. Избегнувајте брз храна.

Лав

Во љубовта ви е подобро за разлика од претходните денови. Очекувајте пофалби на сметка на вашата работа. Очекувајте поголема добивка. Повеќе време поминувајте дома.

Девица

Бидете потолерантни, бидејќи не сте секогаш во право. Не може веќе да бидете мрзеливи бидејќи само што не пристигнале новите обврски и задолженија. Внесувајте повеќе витамини.

Вага

Преголемите очекувања можат да ве разочараат. Очекувајте повик за важен деловен ручек. Здравјето ви е добро.

Скорпија

Емотивната стабилност е главниот двигател. Ситуацијата на работа е променлива, па затоа сте понесигурни. Здравјето ви е добро.

Стрелец

Знаете како да си угодите и да уживате во убавото друштво. Посветени сте на работата само онолку колку што е потребно. Здравјето ви е добро.

Јарец

Обрнете им внимание на лицата кои тоа го заслужуваат. Имате многу идеи, но и и понатаму имате чувство дека не сте сигурни во себе. Добро се чувствувате.

Водолија

Во односот со партнерот се разви еден вид на ривалство. Можете да бидете добар лидер на тимот доколку се потрудите. Здравјето ви е добро.

Риби

Емоциите ви се пренагласени бидејќи во овој период сте премногу чувствителни. Постои можност една личност во последен момент да го откаже договореното. Немате проблеми со здравјето.