Магазин

Дневен хороскоп (11.02.2014)

Дневен хороскоп (11.02.2014)

Овен

Често флертувате со другите иако сте во врска. Денеска немојте да му се спротивставите на шефот, туку исполнете го она што го бара од вас. Здравјето ви е добро.

Бик

Очекувајте партнерот да ви префрли бидејќи премногу работите. Сето она што го постигнувате не е доволно. Финансиите ви се нестабилни. Стомакот ви е чувствителен.

Близнаци

На партнерот му пречи тоа што често ги менувате плановите. Нема да бидете добро настроени кон оние кои се мешаат во вашата работа. Здравјето ќе ви биде променливо.

Рак

Емоциите ќе го надвладеат разумот. Ќе донесете погрешни заклучоци. Можна е расправија поради пари. Можни се проблеми со финансиите. Здравјето ви е добро.

Лав

Денеска ќе биде неповолен ден кога љубовта е во прашање. Некоја личност постојано ве ограничува. Новите компликации може да ги избегнете доколку брзо реагирате. Здравјето ви е чувствително.

Девица

Чувствувате емотивна празнина и разочараност. На работа се’ е во ред само малку сте бавни во работата. Здравјето сега ви е сосема добро.

Вага

На партнерот му тргна на подобро, па сега во врската ќе помине мирно. Некоја личност ќе почне да поставува услови кои нема да ви одговараат. Внимавајте со лошата исхрана.

Скорпија

Со партнерот одлично се усогласувате и дополнувате. Единствен проблем е пренагласената посесивност. Не е страшно доколку погрешите на работата. Здравјето ви е добро.

Стрелец

Можни се одредени неочекувани промени. Една личност ќе ве изигра, па можни се финансиски трошоци. Немојте на сите слепо да им верувате. бидете внимателни во сообраќајот.

Јарец

Не дозволувајте партнерот да трпи поради вашата работа. Некој ви должи пари и постојано одложува да се сретне со вас. Здравјето ви е чувствително.

Водолија

Сакате слобода, но се чувствувате сосема поинаку. Колегите сметаат дека сте неодговорни, па се обидува да ве оцрни кај шефот. Бидете внимателни кога храната е во прашање.

Риби

Емотивната дилема ќе потрае уште некое време. Советите на блиските луѓе не се покажале како најдобри. Заработката не е онаа која што ја очекувавте. Здравјето ќе ви биде чувствително.