Магазин

Дневен хороскоп (11.12.2013)

Дневен хороскоп (11.12.2013)

Овен

Немате проблеми со работата. Амбициите ви се се’ поголеми. Внимавајте да не погрешите во проценката и да не ги изгубите парите кои што ви се на дофат на рака. Принудени сте со некоја личност тајно да се гледате.

Бик

Во следниот период ќе имате прилика да го покажете својот талент и ќе го работите она што најдобро го знаете. Очекувајте помош од пријателите. Постои можност да се вљубите во некој од пријателите. Здравјето ви е добро.

Близнаци

Кога работата е во прашање, често ги менувате плановите, но тоа ќе ви донесе нестабилност. Имајте повеќе верба и талент и искористете го да ги постигнете поставените цели. На една личност многу сте и’ важна.

Рак

Почнува да ви одговара работата и окружувањето. Подобро се согласувате со соработниците. Финансиите ви се стабилни. Ве очекуваат лошите вести во семејството. Се’ повеќе размислувате за брак. Здравјето ви е добро.

Лав

Партнерот ве поддржува во сите деловни потфати, но сега немате време за опуштање, па се појавуваат помали конфликти. Мора подобро да се организирате и нема да имате проблеми. Здравјето ви е одлично.

Девица

Не сакате кога ве критикуваат, но немојте да се расправате. Постои многу подобар начич да се докажете. Финансиите ви се нестабилни до утре. Некоја личност многу ве маѓепса. Не сте доволно реални.

Вага

Често го менувате расположението и тоа ви создава главоболки. Го збунувате партнерот кој повеќе не знае како да се однесува. Мора да ја надминете тремата поради работата. Здравјето ви е добро.

Скорпија

Се чувствувате исполнети кога работите со повеќе луѓе, но потребна ви е мала пауза. Парите многу брзо ги трошите. Очекувајте повик од пријатлеите со кои одамна сте го изгубиле контактот.

Стрелец

Деловните обврски ви се зголемуваат. Се обидувате се’ да постигнете, но не успевате во тоа. Финансиската ситуација е подобра. Во љубовта се појавуваат помали потешкотии. Врската може да заврши или да биде крунисана со брак.

Јарец

Станувате се’ поамбициозни. Можна е брза заработка со недвижнините. Во љубовта бидете потолерантни. Премногу очекувате од партнерот. Променете го начинот на исхрана.

Водолија

Оптоварени сте со работа и склони сте кон негативни мисли. Малку претерувате. Посветете си повеќе внимание на себе и на блиските пријатели. Можни се добри вести од странство. Внимателно трошете ги парите. Здравјето ви е добро.

Риби

На работа ви е се’ преку глава, па нема да се воздржите и да истапите да го кажете своето мислење. Во врската е многу постабилно откако партнерот покажува помал интерес за вас.