понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 75

Дневен хороскоп

хороскоп

Последни вести

Овен

Вашето логичко размислување ќе ви помогне да излезете и избегате од тешките ситуации. Не се разочарувајте пребрзо, работите ќе си дојдат на свое место. Не започнувајте нови проекти на работа, концентрирајте се на старите и прво нив завршете ги. Со партнерот моментално си играте како мачка и глушец, а тоа како да ви одговара, бидејќи ве предизвикува.

Бик

Не си задавајте потешки задачи, некако сте расположени да фантазирате, а заради тоа ќе ви биде тешко да бидете логични. Не дозволувајте колегите да ви даваат задачи кои знаете дека не се ваши, кажете „не“. Вашиот рационален поглед ќе ви помогне да ги расчистите емоционалните недоразбирања со саканата личност.

Близнаци

Денес е добар ден за нови финансиски походи – ќе бидете задоволни од сопствените успеси затоа, не се откажувајте пред време. Никој не може да ви го уништи позитивното расположение, посебно не површните  и љубоморни колеги. Ќе сфатите дека имате далеку повеќе вредности, но тоа не треба да ве натера да се посомневате во партнерот.

Рак

Денес сте во посебен елемент, расположени да преземете секаква активност и да направите сè што е во ваши раце за да дојдете до остварување на целите. Животот некако брзо како да ви минува, барем така го перципирате. Затоа, не се плашете од можностите кои ќе ви донесат професионален напредок. Крајот од денот посветете го на партнерот.

Лав

Весели сте и полни со оптимизам, сега е вистинско време да се препуштите на виорот и да ги искористите сите можности кои ви доаѓаат на патот. Некако автоматски ги завршувате работните обврски, не носете важни долгорочни одлуки. Не дозволувајте љубомората да ве натера да се посомневате во емоциите на партнерот.

Девица

Советите однадвор ќе ви бидат добредојдени и ќе ви помогнат аналитички да откриете кои ви се најбезбедните потези за остварување на желбите и целите. Ве очекува лесна и пријатна атмосфера на работа, без многу обврски – релаксирајте се покрај колегите. Знаете што треба да направите за да го подобрите љубовниот живот – што чекате?

Вага

Ќе морате да направите компромис меѓу работите кои моментално ги посакувате, соништата и реалноста. Едноставно признајте си ги грешките кои сте ги правеле во минатото и продолжете понатаму. Не се грижете премногу околу тоа како ќе изгледате, само обидете се да се покажете во најдобро светло пред партнерот.

Скорпија

Вашиот реалистичен поглед кон животот ќе ви помогне да откриете што точно посакувате во овој момент. Не се обидувајте да постигнете мултитаскинг, завршувајте си ги работите една под друга, ред по ред. Бидете нежни, така ќе дојдете до разрешување на недоразбирањата и ќе најдете повеќе разбирање и емпатија за саканата личност.

Стрелец

Вашата искреност ќе има далеку поголемо влијание на луѓето околу вас, само внимавајте да не бидете престроги, па тоа да доведе до мали непожелни расправии. Концентрирајте се на идните проекти и планови, тие ќе ви донесат најголеми успеси во наредната година. Подгответе се добро да го ислушате партнерот, ќе отворите нови врати меѓу вас.

Јарец

Најголемо задоволство ќе најдете во разрешувањето на проблемите еден по еден. А, најефикасни ќе бидете ако се концентрирате и на најмалите детали. Не се двоумете да преземете повеќе одговорности на работа, нема да останете незабележани од надредените. Избегајте од секојдневната љубовна рутина, испланирајте нешто сосема неочекувано.

Водолија

Возбудени сте заради новите можности и добро е да ги искористите, само внимавајте да не направите грешки при процената на тоа колку товар може да издржат вашите раменици. Денес најефикасни ќе бидете ако работните задачи ги извршувате една по една, до крајот на работниот ден. Дајте си време целосно да ги искусите длабоките емоции кои напливаат.

Риби

Ги наметнувате вашите идеи и ставови без да сте свесни за тоа, бидете малку повнимателни и нема да предизвикате непријателски погледи од страна. Не се откажувајте од целите кои сте си ги замислиле на професионален план, мотивацијата е најважна за да напредувате. Време е да почнете да му поставувате сериозни прашања на партнерот.

Најчитани вести