сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дневен хороскоп (12.02.2014)

Прочитајте што ви велат ѕвездите за денеска

horoskopm zlatna

Поврзани вести

Овен

Секогаш нешто очекувате. Размислете се’ што му пружате на партнерот. Денеска ќе бидете нервозни, што нема да биде добро за работата. Здравјето ви е добро.

Бик

Сигурноста ви е поважна од љубовта. Имате барања кои бараат поголема слобода во одлучувањето. Чувствителен ќе ви биде стомакот и бубрезите.

Близнаци

Можно е ново пријателство на некакво патување. Наскоро нема да знаете каде ви е главата, затоа искористете го мирот. Здравјето ви е добро.

Рак

Во емоциите е стабилно. Навикнавте на честите промени на работата, па ситуацијата не ве воздбудува. Добро се чувствувате.

Лав

За да ги решите емотивните проблеми потребен ви е партнерот. Ви недостасува сила и волја, но тоа е минливо. Финансиите ќе ви бидат нестабилни. Поводете сметка за здравјето.

Девица

Љубовта ве придвижува, но малку забавивте. Можна е расправија со колегите и проблеми со финансиите. Здравјето ви е добро.

Вага

Само се чувствувате осамени, но не уште долго. Ве чека интересно пријателство. Денеска ќе бидете пред голем предизвик. Немате проблеми со здравјето.

Скорпија

Можна е средба со личност од вашата непосредба близина. Можен е успех со работа која што е поврзана со високи технологии. Добро ќе ви дојдат спортските активности.

Стрелец

Посебно сте врзани за една личност, но ќе постојат одредени пречки. Самите си наметнувате повеќе обврски, па немате време за себе. Здравјето ви е добро.

Јарец

Можна е хармонија во љубовта затоа уживајте. За да успеете потребна ви е финансиска поддршка. Здравјето ви е подобро.

Водолија

Партнерот дополнително ве оптоварува, но немате лоша намера. Денеска тешко ќе поднесете критики. Здравјето ви е постабилно.

Риби

Не сте баш сигурни во личноста која е покрај вас. Денеска ќе може да испаднете жртва од неправдата, па обидете се да останете мирни. Здравјето ви е добро.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести