Магазин

Дневен хороскоп (13.03.2014)

Дневен хороскоп (13.03.2014)

Овен

Партнерот се’ почесто ви приредува убави изненадувања. Не може секогаш да бидете во центарот на вниманието и да ги правите работите најдобро што можете. Се наоѓате во чувствителна фаза. Посетете лекар.

Бик

Вашата амбциозност му пречи на партнерот. Поголемиот број соработници ве почитуваат и го почитуваат вашето мислење. Здравјето ви е добро.

Близнаци

Времето ќе покаже која е вистинската личност за вас. Следните денови ќе морате максимално да се посветите на работата. Немате проблеми со здравјето.

Рак

Мислите на потребите на партнерот и се обидувате да го смирите кога тоа ќе биде потребно. Немојте ништо да работите на сила. Стомакот ќе ви биде чувствителен.

Лав

Погрешно постапувате поради преголема чувствителност. Ништо не може да се врати од целта кога нешто веќе ќе зацртате. Здравјето ви е добро.

Девица

Несигурните сте по природа, па и во љубовта тоа често го покажувате. Не им се спротивставувајте на надредените. Немате проблеми со здравјето.

Вага

Семејните обврски не ги одложувајте доколку и не морате. Имате пријателски пистап кон другите. Здравјето ви е променливо.

Скорпија

Имате се’ понагласена потреба за врска. Некогаш сепак е подобро да се биде сам. Кариерата ви е стабилна без оглед на проблемите. Здравјето ви е добро.

Стрелец

Ви одговара тоа што партнерот е активен и сака повеќе да се дружи. Од рано утро очекувајте пречки. А, можни се и извесни трошоци. Здравјето ви е добро.

Јарец

Ви пречи тоа што партнерот посветува повеќе внимание на својот изглед. На колегите им е потешко да соработуваат со вас. Немате поголеми здравствени потешкотии.

Водолија

Кога една личност премногу се труди околу вас, тогаш почнувате да губите интерес. Следните денови ќе бидат поволни за кариерата. Можна е аритмија.

Риби

Партнерот има помалку барања и тоа ви одговара во целост. Очекувањата не ви се реални кога е во прашање приватен бизнис. Здравјето ви е добро.