Магазин

Дневен хороскоп (14.03.2014)

Дневен хороскоп (14.03.2014)

Овен

Во љубовта ви е добро и никогаш не ви е здодевно. На работа ве очекува одличен ден, бидејќи ќе бидете конкретни и креативни. Можни се хронични проблеми.

Бик

Партнерот подобро се однесува и помалку ги забележувате ситниците. На полето на кариерата ништо нема да ве спречи да напредувате. Здравјето ви е добро.

Близнаци

Со партнерот добро се согласувате. Денеска е дефинитивниот вашиот ден. Своите идеи многу лесно ќе можете да ги реализирате. Нервозата ви е минлива.

Рак

Партнерот ќе ви помогне кога ќе биде потребно. Важно е да разговарате со колегите и да ги решите недоразбирањата. Здравјето ви е добро.

Лав

Партнерот ги поддржува вашите деловни амбиции. Започнува полесен период за вас, а целите ќе ви станат појасни. Слободните моменти искористете ги за одмор.

Девица

Повторно ве обзема сомничавост, затоа е потребно да се опуштите. Пред вас е поволен ден за кариера. Можен е помал прилив на пари. Здравјето ви е добро.

Вага

Партнерот ви е цврста потпора и може да ве посоветува. Работата е подиманична, па се’ подобро се снаоѓате. Здравјето ви е добро.

Скорпија

Во овој момент пријателите најмногу ви одговараат. Ве очекуваат поволни денови, посебно доколку се занимавате со новинарство. Бубрезите ви се чувствителни.

Стрелец

Ви претстои интересна средба и ново пријателство. На работа препорачливо е да имате помалку негативни мисли, а повеќе оптимизам. Немате проблеми со здравјето.

Јарец

Во љубовта владее вистинска идила. Внимателни сте кон партнерот. Средба со старите пријатели може да означи почеток на нова соработка. Можна е алергиска реакција.

Водолија

Расправиите со партнерот се минливи. Се’ повеќе сте ангажирани на работа и немате време да здивнете. Можни се болки во нозете.

Риби

Имате подобра комуникација со партнерот. Финансиите и понатаму ви претставуваат проблем. Немате проблеми со здравјето.