Магазин

Дневен хороскоп (18.03.2014)

Дневен хороскоп (18.03.2014)

Овен

Се појави една нова личност за која се’ почесто размислувате. Полека се смирувате и прифатете ја ситуацијата. Близу сте до решавање на сите пречки. Здравјето ви е добро.

Бик

Нема да се изненадите кога ќе чуете дека еден пријател е вљубен во вас. Ве очекува поволен ден за работа. Здравјето малку ви е чувствително.

Близнаци

Можна е емотивна врска со мошне влијателна личност. Започнува мошне помирна фаза за вас. Нема да бидете активни како досега. Немате проблеми со здравјето.

Рак

Партнерот не е сигурен во вас. Многу сте непредвидливи. Повторно се соочувате со проблеми, па сега е вистинско време да ги решите. Стомакот ќе ви биде чувствителен.

Лав

Чувството на вљубеност не поминува. Подготвени сте на се’. Денеска работата нема да ви биде премногу важна. Здравјето во е добро, но пијте повеќе течности.

Девица

Партнерот ќе се обиде да се извлече со скап подарок. Се разлетавте на сите страни, работејќи на повеќе работи. Можни се проблеми со крвните садови.

Вага

Привлекувате една личност со која соработувате. Вашите надредени се’ уште не успеаја да ги видат сите ваши квалитети. Здравјето ви е променливо.

Скорпија

На емотивен план е прилично напнато. Многу работи започнавте, но изгледа дека не е вистински момент за експонирање. Здравјето ви е добро.

Стрелец

Се навикнавте на честите промени на расположението на партнерот. Денеска ќе бидете во центарот на вниманието. Финансиите ќе ви бидат постабилни. Минливи се проблемите со здравјето.

Јарец

Доколку се изземат малите расправии, на емотивен план е генерално добро. Продолжете да се трудите бидејќи секој труд на крајот се исплати. Можна е силна главоболка.

Водолија

Партнерот е толку вљубен во вас, што другите не ги забележува. Имате желба да бидете меѓу најдобрите во она што го работите. Здравјето ви е чувствително.

Риби

Очекувајте партнерот да ви префрли поради вашата работа. Се’ што ќе постигнете во овој момент е вистински успех. Хранете се здраво.