Магазин

Дневен хороскоп (19.02.2014)

Дневен хороскоп (19.02.2014)

Овен

Партнерот се соочува со проблеми и затоа ја очекува вашата поддршка. На работа очекувајте лоша комуникација со соработниците и со пријателите. Здравјето ви е чувствително.

Бик

Партнерот си поигрува со вас. Денеска нема да ги добиете парите кои што ги планиравте. Здравјето се’ уште не ви е добро.

Близнаци

Во овој момент партнерот не ви е толку важен. Одложете ги плановите и заминувањето на пат. Здравјето ќе ви биде чувствително.

Рак

Можна е помала расправа со партнерот поради настаните од минатото. Имате чувство дека многу работи ви бегаат од контрола. Здравјето ви е добро.

Лав

Честите расправии со партнерот се ваше секојдневие. Имате големи амбиции, но малку се повлековте. Можна е повреда на рака или нога.

Девица

Се’ почесто мислите на поранешниот партнер. Не ги прифаќате сугестиите на успешните, што ќе ви предизвика одредени проблеми. Ги занемарувате сигналите на вашето тело.

Вага

Партнерот ве иритира, не сте подготвени за промена. Поради некоја неискреност имате проблеми. Здравјето засега ви е добро.

Скорпија

Во љубовта е малку подобро. Си ја сакате работата, но не ви одговараат финансиите. Ситуацијата ќе се промени. Не е лошо да си ја промените крвната слика.

Стрелец

Насочете го вниманието на друга личност. Им верувате на погрешни личности, поради што се соочувате со проблеми. Здравјето ви е добро.

Јарец

Партнерот не е отворен поради лична несигурност. Никако не можете да ги избалансирате желбите и енергијата. Здравјето ви е подобро од вчера.

Водолија

Не е поволен момент за почнување на нови врски. Потребно е да го промените пристапот кон колегите. Здравјето ви е добро.

Риби

Идеите на партнерот не ви се јасни. Потребна ви е промена, но се’ уште се плашите. Здравјето ви е добро.