среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дневен хороскоп

download (2)

Последни вести

Овен

Вашите мисли денеска ќе бидат свртени кон иднината, посебно кон кариерата. Направивте големи чекори напред, но сега веќе почнавте да размислувате како понатаму. Можете да вклучите и членови од вашето семество во размислувањето. На тој начин ќе го споите удобното со корисното, а веројатно ќе добиете и некој корисен совет.

Бик

Денешната планетарна емергија ја поттикнува вашата амбиција. Прашањата поврзани со вашиот професионален живот ќе ви биде главна преокупација. Ќе размислувате што понатаму во деловна смисла. Размислувате и за унапредување во моменталната работа, а може и за промена на работното место. Донесете конкретни одлуки.

Близнаци

Имавте толку многу обврски во последните неколку дена што во целост ја заборавивте онаа посебна личност во вашиот живот. Ќе ви годи нејзиното друштво и затоа не заборавајте да ја повикате кога ќе излезете од дома. Веројатно добро ќе ви дојде и малку одмор во прегратките на саканата личност. Опуштете се и забавувајте се најдобро што знаете.

Рак

Пред вас има големи промени кои ќе почнат да се случуваат за брзо време. Веројатно ќе откриете дека вашето соседство или моменталниот дом не ве задоволува на оној начин на кој сте мислеле. Денеска е одличен ден да размислувате за преселба, па затоа фатете се за телефонот и почнете да им се јавувате на агенциите. Можете да погледнете како се движат недвижностите, пријатно ќе се изненадите.

Лав

Малку претеравте со трошење на пари и сега е потребно длабоко да воздивнете пред да ги погледнете новите сметки кои треба да ги платите. Немојте веднаш да кревате паника бидејќи ќе пронајдете дополнителен извор на пари без никаков труд. Немојте само да мислите дека тој дополнителен прилив на пари значи дека и понатаму ќе можете да трошите без размислување.

Девица

Ова е одличен ден размислување на сето она кое ви се случи изминатите недели. Кога ќе ги согледате сите аспекти, повторно ќе испадне дека премногу сте работиле и сте занемариле важни работи во вашиот живот. Дајте си еден ден одмор и дружење со пријателите. Немојте да мислите на работа, туку само на забава.

Вага

Времете денеска немојте да го потрошите на работа. Чистењето и уредувањето на домот оставете го за некој друг ден. Денеска треба да се друшите со пријателите и семејството и да уживате. Размислете за попладневни игри со децата. Вечерта посветете му ја на партнерот. Ако имате свои деца, ангажирајте некој да ви ги чува. Ќе уживате цело време!

Скорпија

Вашите мисли ќе бидат сконцентрирани на работата иако ќе сакате да се посветите на семејството и пријателите, но нема да можете да се оттргнете од работата. Сред разговор ќе имате потреба да ги прегледате меиловите, да ги побарате колегите или деловниот партнер. Вашето семејство ќе ве поддржува во се, но знаете дека вашето отсуство им причинува болка.

Стрелец

Ова е добар ден за средување на финансиски прашања. Изгледа дека вашите кредитни картици сте ги испразниле до крај, но како да не сте свесни за ситуацијата. Размислете каде можете да заработите дополнителни пари, а планетите ќе ви го покажат начинот. Само полека, средете ги сметките пред се, за да можете во иднина да работите во мир.

Јарец

Денеска ќе се чувствувате мрзоволно и незаинтересирано за светот околу себе. Активностите изминатава недела ја исцрпиле вашата енергија, па не е ни чудно што така се чувствувате. Дајте си еден ден одмор од работата, правете го само она што ве радува. Уживајте во безделничењето, заслуживте!

Водолија

Себе се сметате како многу рационална личност, но денеска ќе се свртите кон мистичното и духовното. Интуицијата ви е нагласена па искористете ја во одредена ситуација. Таа ќе ви помогне и дополнително да се зближите со саканата личност. Ќе бидете емпатични и полни со разбирање што посебно ќе му се допадне на вашиот партнер. Проблемите кои ве мачат одреден временски период, денеска ќе ги разгледате на еден сосема поинаков начин.

Риби

Денешната планетарна енергија може да ве доведе до одреден конфликт. Дури и оние кои се обично љубезни кон вас денеска ќе бидат против секоја ваша идеја. Следете ги инстинктите и ако е потребно некои работи направете ги сами. Немојте да очајувајте поради ситуацијата, таа е само привремена и ќе се промени за многу брзо време.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести