Магазин

Дневен хороскоп

Дневен хороскоп

Овен

Важно е да останете доследни во своите намери, околината има доволно интерес да ги поддржи вашите работни идеи. Потрудете се да ги претставите своите способности во избрано друштво и на некој соодветен начин. Контактирајте ја личноста која ве поттикнува на креативна инспирација и емотивно задоволство. За среќа се наоѓате во ситуација да го споите она што е убаво и корисно во различни правци.
Доброто друштво делува позитивно на вашето расположение и креативно изразување.

Бик

Нема потреба да се однесувате лекомислено на службените средби, бидејќи информациите и ветувањата кои ги добивате не претставуваат гаранција за добивка. Доколку имате добри идеи, проверете го нивниот одзив во кругот на соработниците. Потрудете се да делувате доволно занесно или „неодоливо“ во друштво на блиската личност. Наведете го партнерот на својот „љубовен избор“. Навистина, секогаш постои начин да го реализирате она што го сакате.
Зрачете со позитивна енергија.

Близнаци

Избегнувајте заострен судар со соработниците или со личноста која ве обврзува на одредени услови. Не можете сите да ги задоволите, но не треба да ја запоставувате позитивната страна на партнерствата или улогата која ја имаат одредени соработници. Потребна ви е нечија искрена поддршка или личност со која може да изградите чувство на доверба и емотивна блискост. Внимателно избирајте го друштвото за интимно доверување.
Размислете за некоја полесна диета, избегувајте нездрава исхрана.

Рак

Вашата работна стратегија не остава доволно убедлив впечаток на одредени соработници или на една „влијателна“ личност. Ви преостанува да прифатите некое компромисно решение. Постапете согласно својата совест. Нема причина да го прикривате своето нерасположение пред личноста која добро ја познавате, потребна ви е нечија искрена поддршка. Со потиснувањето на чувствата само поттикнувате уште поголема напнатост.
Чувствувате психолошко олеснување после искрен разговор.

Лав

Договорот со една личност ве обврзува на одредена дискреција. Меѓутоа вие имате различни идеи, така што ја одбивате споредната улога во службено-финансиската соработка. Добро размислете пред да повлечете нов потег. Партнерот делува незадоволно и ви се чини како мрзливо да ги коментира вашите барања. Понекогаш посакувате и повеќе отколку што можете, корегирајте ги своите критериуми.
Избегнувајте различни видови на претерувања или неумереност.

Девица

Доколку премногу се доживувате во улогата на „дежурен критичар“, потребно е да се соочите и со некои негативни реакции кои пристигнуваат од соработниците. Не можете секогаш да влијате на нечие мислење или однесување, прифатете ги реалните можности. Избегнувајте ситуации кои делуваат премногу провокативно или личност која не одговара на вашите емотивни афинитети. Мора да имате доза на самоконтрола и внимание.
Ќе ви одговара некоја омилена забава, опуштете се.

Вага

Понекогаш е тешко да се признае личниот пораз пред соработниците, но на таков начин добивате нова шанса да ги реализирате своите намери. Вашите идеи можеби не можат да заживеат во реалноста, без нечие практично насочување и поддршка. Внимателно анализирајте ги новите пораки кои ги добивате од саканиот(ата). Не игнорирајте нечиј зборови или емотивно предупредување, само затоа што не ви се допаѓа тоа што го слушате.
Успорете го својот забрзан ритам, ќе ви одговара релаксација.

Скорпија

На средбата со соработниците делувате промислено и барате практични решенија за заедничките дилеми. Не бидете премногу наметливи, препуштете на другите да зборуваат за вашите способности или во ваша корист. Покажете великодушност пред саканиот(ата). Избегнувајте ривалски однос или „љубовни замки“ кои непотребно ве раздвојуваат. Дури и кога размислувате различно тоа не треба да води кон спротивставување.
Важно е да чувсвтувате позитивна инспирација и креативна енергија.

Стрелец

Доколку вашите чувства се наоѓаат пред гласот на разумот, сигурно дека за тоа постои и некоја добра причина. Контактирајте личност која ве поттикнува на креативно изразување или на добро расположение, здружете ги своите работни интереси. Чувствувате заголемен емотивен занес во нечија близина и ќе ви одговара нова улога. Понекогаш и „чудесните желби“ може да се реализираат, важно е работите да ги именувате со вистинските зборови.
Се наоѓате во сјајна психо-физичка форма.

Јарец

Не дозволувајте некој да ве оптеретува со своите погрешни идеи или да го ограничува вашето работно или општествено влијание. На вас е на своите соработниците да им предложете ново или корисно решение, како би ги задоволиле различните интереси. Повремено како да го губите разумот или трпението пред една блиска личност, која прави низа на работи кои не ви се допаѓаат. Делувате премногу напнато во нечија близина.
Контролирајте ја својата импулсивна природа.

Водолија

Момент е да забрзате некои службени-финансиски договори. Непотребно одложувате ситуација која почнува да го нарушува продолжувањето на некоја службена соработка. Постојат случувања на кои немате големо влијание, некој друг има извршна моќ и ги определува правилата. Потребно е да делувате опуштено пред блиската личност поради подобро разбирање. Препуштете на својот партнер да има забележителна улога во блискиот контакт.
Биде доволно промислени, опуштете се.

Риби

Наспроти својата волја се имате вплеткано во различни работни ситуации, а сега барате добар излез или некое практично решение под услов да прифатите нечиј совет и позитивно влијание. Избегнувајте ривалски односи или неочекувани изливи на љубомора на средбата со блиска личност. Некој има се поголемо влијание на вашето емотивно расположение.
Ќе ви одговара одмор или релаксација.