петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дневен хороскоп (21.02.2014)

horoskop

Поврзани вести

Овен

Периодот е мирен, но не сте емотивно исполнети. Фокусирани сте на финансиите и конечно да излезете од кризата. Можна е алергија.

Бик

Добро е што станувате се’ пореални за љубовта. Кога станува збор за работата не можете да им верувате на сите. Можна е загуба за пари. Здравјето ви е добро.

Близнаци

Навикнавте партнерот да биде добар, па ве збунува тоа што се буни. Не е време да го видите тоа што другите не можат. Бидете внимателни во сообраќајот.

Рак

Искористете го времето со партнерот што е можно поубаво. Промените на работата ви е тешко да се прилагодите. Здравјето ви е добро.

Лав

Партнерот лошо располага со парите, па ќе се расправате околу тоа. Свесни сте за своите способности, но не откажувајте се од целта. Здравјето ќе ви биде добро.

Девица

Во љубовта сте многу тајни. Вешто ги криете своите намери. Денеска ќе чувствувате повеќе оптимизам и волја. Бидете внимателни во сообраќајот.

Вага

Не сте задоволни со себе , туку се оптоварувате со партнерот. Бидете похрабри доколку мислите дека добро сте ја поцениле ситуацијата. Можна е зголемена нервоза.

Скорпија

Понекогаш без потреба ја расипувате идилата. Се занимавате со неважни работи и трошите енергија без потеба. Здравјето ви е добро.

Стрелец

Нема повеќе делење на работите, па проблемите се зголемуваат. Целосно сте конфузни, а не гледате ниту излез од кризата. Бидете повеќе спортски активни.

Јарец

Шармантни сте кога сакате. На полето на кариерата е стабилно, но бидете попаметни со парите. Внимавајте што јадете.

Водолија

Пред вас е прекрасен ден. Нема придвижување на работа и чувствувате голем притисок. Психичкото здравје ви е чувствително.

Риби

Можна е тајна романса поради која може да имате проблеми. Ги завршувате работите, но не сте задоволни од крајните резултати. Здравјето е добро.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести