сабота, 29 јули 2017  |  Вести денес: 22

Дневен хороскоп

хороскоп

Последни вести

Овен

Денес ќе го ставите животот на автопилот и ќе дозволите случувањата да ве водат. Ќе се изненадите колку исполнето ќе се чувствувате кога носите спонтани одлуки без да губите скапоцено време во планирање.
Некои овни ќе кажат „да“ на нешто кое досега многупати го имаат одбиено. Нема да зажалат.

Бик

Денес ќе бидете склони да простувате и да заборавате и голема е веројатноста да се навратите на личност која некогаш сте ја оставиле зад себе. Можно е да му се јавите на бившиот или да тропнете на вратата на стара пријателка.

Воопшто нема да жалите за денешните постапки, бидејќи секоја од нив ќе ви доаѓа од срце. Вашите чисти намери ќе се гледаат оддалеку.

Близнаци 

Денес ќе чувствувате дека секој ваш чекор е во вистинскиот правец, бидејќи наградите ќе бидат насекаде. Ќе добиете можност да се поврзете со вистинските личности кои можат да ви ја одведат кариерата нагоре и ќе си ветите да ги негувате тие контакти.

Во ниту еден момент не се потценувајте себеси како личност. Вие вредите, не дозволувајте никој да ви го каже спротивното.

Рак

Денес ќе чувствувате внатрешен конфликт дали да го следите вашето срце или да го направите она што ви го налага околината. Можно е вашата борба да резултира со одлука од која и самите ќе се изненадите.

Бидете доследни на вашите верувања. Не се откажувајте од нив за краткорочна сатисфакција.

Лав

Луѓето кои сакаат да ви помогнат се насекаде околу вас, сè што треба да направите е да им го дозволите тоа. Денес ќе бидете преплавени со внимание, а опкружени од лица со подадени раце. Уживајте во убавиот ден!

На крајот на денот можно е да почувствувате огромна радост. Нешто ќе ви каже дека доаѓаат подобри времиња за вас.

Девица

Денес ќе имате море од обврски на списокот, но ќе се фокусирате на оние кои можат да бидат исполнети во вашиот дом. Ќе бидете преокупирани со создавање на позитивна домашна атмосфера, па можно е токму денес да го „облечете“ домот во новогодишно руво.

Дозволете им на блиските да ви помогнат. Така ем ќе си ја постигнете целта, ем ќе поминете квалитетно време заедно.

Вага

Понекогаш вашите чувства се премоќни за да можете да ги игнорирате, како денес. Не се обидувајте да ги потиснувате.

Доколку сметате дека ви е потребен совет за да донесете важна одлука, побарајте го. Не сте сами!

Шкорпија

Денес ќе ви биде тешко да ги преточите вашите желби во зборови, па на луѓето ќе им биде тешко да ве усреќат.

Верувајте им на вашите инстинкти. Ако тие ви велат дека треба да направите нешто лудо, следете ги.

Стрелец

Понекогаш не сфаќаме колку товар носиме на грбот додека не го симнеме. Вие денес ќе го направите токму тоа. Вашата посветеност ќе доведе до пронаоѓање на решение за ваш голем проблем, што многу ќе ве израдува.

Во втората половина од денот ќе се чувствувате како нова личност. Како да ја имате слободата да правите сè што ќе посакате.

Јарец

Намалете со празничниот шопинг, дури и ако парите не ви се проблем. Денес ќе бидете склони да трошите повеќе одошто треба, па добро е да поведете со себе личност која ќе може да ве запре кога ќе претерате.

На крајот од денот можно е да се фатите себеси како барате начини за да станете подобра личност. Започнете со бебешки чекори.

 

Водолија

За дијалог се потребни двајца, па денес немојте да ги претворате разговорите во монолог. Дајте му можност на лицето покрај вас да го каже своето мислење, а потоа докажете му дека го почитувате.

Вечерта ќе ви донесе интересни вести за вашиот љубовен живот. Дозволете си да ве понесе среќата.

Риби

Денес потсвеста ќе се обидува да ви пренесе порака, па доколку сонувате живописен сон или имате некакво претчувство, дајте му поголемо значење. Дури и да не сакате да разговарате за тоа, потребно е да пронајдете смисла длабоко во себе.

Некои риби токму сега ќе го пронајдат клучот кон сопствената среќа. Ако сакате да летате далеку, ќе морате да се откажете од нештата кои ве влечат надолу.

Најчитани вести