Магазин

Дневен хороскоп (25.03.2014)

Дневен хороскоп (25.03.2014)

Овен

Во љубовта ќе владее нестабилност, а вие постојано ќе бидете расположени за расправии. Упорни сте кога е работата во прашање, но очекувајте поволни вести. Здравјето ви е добро.

Бик

Размислувате да и’ ставите крај на врската. Не се откажувајте од своите намери, но успехот е загарантиран. Здравјето ви е чувствително.

Близнаци

Убаво се согласувате со партнерот. Сега располагате со повеќе пари бидејќи правите вистински избор во вистинско време. Здравјето ви е добро.

Рак

Вие повеќе го сакате партнерот одошто тој вас. Тимската работа е клуч за понатамошно напредување. Можни се проблеми со стомакот затоа внимавајте што јадете.

Лав

Опуштете се и уживајте во романсата. Сакате да бидете први и главни по секоја цена кога станува збор за работата. Добро се чувствувате овие денови.

Девица

Размислувате за заеднички живот со партнерот и се’ поблизу сте до конечната одлука. Имате многу работа, но немате финансиски проблеми. Здравјето ви е добро.

Вага

Лесно се вљубувате, но и брзо го губите интересот. Мора да бидете трпеливи кога е работата во прашање, посебно денеска. Немате проблеми со здравјето.

Скорпија

Една личност посебно ви се допаѓа и немате намера да се откажете. Имате повеќе деловни можности, а се’ помалку време. Здравјето ви е добро.

Стрелец

Ви претстојат исклучително позитивни промени. Финансиски брзо напредувате. Можни се проблеми со притисокот.

Јарец

Се отвора нова можност за патување, овој пат со партнерот. Можни се уште некои помали пречки, а финансиите уште некое време ќе ви бидат нестабилни. Ќе имате зголемен апетит.

Водолија

Ви годи што една личност посебно се интересира за вас. Важен ви е крајниот резултат во работата, затоа не се откажувајте пред време. Здравјето ви е добро.

Риби

Доколку сте во сериозна врска или брак, можна е вест за принова. Во овој момент финансиите ви се приоритет, па ќе биде подобро. Здравјето ви е добро.