вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Дневен хороскоп (27.03.2014)

Прочитајте што ви велат ѕвездите за денеска

horoskop

Поврзани вести

Овен

Денот е како создаден за надминување на недоразбирањата кои ги имате со пријателите и семејството. Дел од вашите идеи лошо ќе ги сфатат вашите соработници. Здравјето ќе ви биде добро.

Бик

Пораките кои што се чинат случајни сепак доаѓаат со намерна цел, па ваше е да го покажете вашиот внатрешен глас. Бидете храбри и зад првиот агол се наоѓа нова можност. Бидете физички поактивни.

Близнаци

Доколку навистина сакате да ги решите своите планови, не би требало опуштеното расположение да ви пречи во деталното планирање на работата. Дружењето со пријателите одложете го за друг ден. Внимавајте со храната.

Рак

Чувствувате дека сте се’ поблизу до целта, но во исто време сте целосно оддалечени бидејќи никој вас сериозно не ве разбира. Покажете што знаете и препуштете делата да говорат наместо зборовите. Немате посебни проблеми со здравјето.

Лав

Профит си е профит, но мора да бидете внимателни да не ги повредите вашите најблиски или пак да ги прекршите законите. Немојте премногу да се трудите, туку препуштете ситуацијата да се реши сама од себе. Здравјето ви е добро.

Девица

Неочекуваните идеи не се случајни, туку се последица од долготрајните подготовки и размислувања. Немојте да го нарушите она што досега го создававте. Движете се и бидете поактивни.

Вага

Премногу сте неодлучни, и тоа добро го знаете. Поради тоа, или заборавате на новите идеи кои ви паѓаат на памет на приватен план или преиспитајте ги своите критериуми, бидејќи тие ви ги прават најголемите проблеми. Здравјето ви е одлично.

Скорпија

Конфликтите не се нешто непознато за вас, но секогаш ја знаете крајната граница до која можете да се движите. Пронајдете го вистинскиот начин да се изборите за најдобриот компромис со колегите. Стресот и нервозата се минливи.

Стрелец

Главата и среќата би требало да одат рака под рака денеска, бидејќи секоја дисхармонија ќе ви создаде големи проблеми. Поради тоа, размислувате за повеќе нивоа и да го антиципирате негативните можности. Здравјето ви е добро.

Јарец

Денеска е најверојатно најглупавиот ден за сите Јарци, ден кога можете да настинете без причина, да си ја удрите главата во врата, па затоа бидете посебно внимателни и не се изложувајте на голема опасност. Здравјето ќе ви биде чувствително.

Водолија

Едноставно заборавете на се’ околу себе и повеќе уживајте во вашето друштво. Мирно ќе поминете низ денот кој нема да донесе преголеми возбудувања. Немате посебни проблеми со здравјето.

Риби

Би требало да ја најдете вистинската граница меѓу толеранцијата и конфронтацијата, бидејќи денеска ниту едното ниту другото нема да функционира како што треба. Бидете подготвени да се повлечете во случај околината да даде некој поагресивен одговор на вашето однесување. Здравјето ви е добро.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести