четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Дневен хороскоп (28.01.2014)

Што ви носат ѕвездите денеска?

horoskop

Поврзани вести

Овен

Ве нервира тоа што често не знаете што мисли партнерот. На работа нема место за паника. Со студена глава мора да одлучите што ќе правите понатаму. Здравјето ви е добро.

Бик

Имате многу заблуди кои ве спречуваат да се опуштите. Вистински момент е да се подготвите за акција и да продолжите понатаму. Здравјето ви е чувствително.

Близнаци

На емотивен план нема ништо ново. Привлекувате внимание на себе, но надредените не се сигурни во вас. Делувате несериозно. Здравјето ви е добро.

Рак

Се движите кон стабилен период. И партнерот повеќе ќе ужива во врската. Успехот во работата зависи од околностите одошто од вас. Стомакот ќе ви биде чувствителен.

Лав

Партнерот ги разбира вашите потреби, како и вие неговите. Нема да имате никакви проблеми. Но, работата ќе стагнира некое време, но потоа се’ ќе се помести во Ваша корист. Здравјето ви е добро.

Девица

Сентиментални сте и романтични. На работа колегите се’ почесто ги прифаќаат вашите предлози. Добро се чувствувате.

Вага

Ви годи друштвото на помлади личности.На полето на работата, ако се потрудите, ќе бидете успеши и во јавните работи. Здравјето ви е добро.

Скорпија

Очекувајте повик од некој кој ви е многу драг. Никој не може да ве погази толку лесно кога станува збор за работа. Имате доволно снага за се’.

Стрелец

Ќе ве фасцинира нечија интелегенција и смисла за хумор. Имате финансиска предност пред колегите. Осетливи сте со здравјето.

Јарец

Често глумите дека сте незаинтересирано, но всушност ви е многу важно. Поради емоциите, на работа не можете да донесете рационални одлуки. Здравјето ви е чувствително.

Водолија

Ќе запознаете личност многу слична на вас.Поставете рамнотежа и работете квалитетно. Грбот ви е осетлив.

Риби

Можна е афера со некој колега, ако сте во брак бидете внимателни. На работа повеќе зборите отколку што нешто сработувате. Здравјето ви е одлично.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести