петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Дневен хороскоп (30.12.2013)

Прочитајте што ви велат ѕвездите за денеска.

horoskopm zlatna

Поврзани вести

Овен

Ќе бидете расположени за флертување. Треба да покажете поголема подготвеност за соработка со оние кои не мислат исто како и вие. Здравјето ви е под контрола.

Близнаци

На емотивен план ви е променливо. Овие денови внимавајте што зборувате. Ќе имате премногу остар јазик. Можни се повреди со остри предмети.

Рак

Партнерот е љубоморен повеќе од вообичаено. Проработи тврдоглавоста и немате намера никому да му попуштите. Здравјето ви е добро.

Лав

Напредокот од кариерата ве оддалечи од партнерот. На работа се можни некои компликации кои со голема леснотија ќе ги решите. Можни се финансиски издатоци. Здравјето ви е добро.

Девица

Штом имате проблем со парите, не сте расположени ниту за љубов. Ви претстојат големи проблеми поради финансиите. Возете побавно и повнимателно.

Вага

Ви одговара друштвото од личност која е веќе во врска. Сите работи ги завршивите, па денеска може да заминете на некое патување. Засега здравјето ви е добро.

Скорпија

Бидете понежни кон партнерот. Во работата имате повеќе енергија, која што треба правилно да ја насочите. Финансиите ви се стабилни, а здравјето ви е добро.

Стрелец

На партнерот му пречи вашата таинственост. Денеска ќе бидете горди на себе и на својот успех. Ќе трошите повеќе пари. Здравјето ви е добро.

Јарец

Можеби сте вљубени во погрешна личност. Во работата уживате добра репутација во деловните кругови. Можни се проблеми со дишењето.

Водолија

Во врската ќе имате се’ повеќе несогласувања. Мора да бидете подобро организирани за да го завршите сето она што се очекува од вас. Можна е поголема парична добивка. Здравјето ви е добро.

Риби

Не ги слушајте ги сугестиите на пријателите. Сами треба да ги решавате проблемите. Добрата атмосфера на работа го нарушува новиот правилник на работа. Здравјето ви е добро.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести