среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дневен хороскоп

hor-atr

Последни вести

Овен

Веќе подолго време сте многу зафатени, професионално и приватно, па сега сакате и романтични средби и случувања. Ако во моментов сте о врска немојте да го заборавите партнерот и посветете му доволно време. Ако сте сингл, денеска можете да биде денот на судбоносна средба. Љубов на прв поглед е возможна и тоа со некој стар пријател.

Бик

Денеска сакате целото свое време да го поминувате со саканата личност, но планетарната енергија може да ви ги измести работите поради кариерата на еден од вас. Може да ви се појави неочекувана прилика која не би требало да ја пропуштите и по цена на тоа дружење. Подоцна ќе имате време да го надопоните тоа што не сте можеле со саканата личност.

Близнаци

Вашите колеги денеска ќе се обидат да извлечат нешто од вас и на слободен ден, но вие не знаете секогаш да кажете не. Сега е добро време да го научите тоа, бидејќи веќе никогаш нема да имате мир. Бидете пристојни и внимателни, но и одлучни по потреба. Може да добиете повик од далечен роднина со кој не сте се слушнале долго време. Уживајте во разговорот.

Рак

Топли и чувствителни кон природата. Денеска ќе бидете многу чувствителни. Ќе размислувате се секс и романтика цело време. Ќе сакате да се гушката со саканата личност и гледате фиолмови кои ќе ви ја разбудат фантазијата. Не е лошо да ја наполните кадата и организирате капење за двајца. Се зачинете го на крај со романтична вечера и ќе имате ноќ за паметење.

Лав

Денеска дома може да ви се случи мала несреќа, но немојте да се грижите околу тоа. На крај ќе се смеете. Вечерва можете да очекувате посета од добар пријател, а оние кои не се во брак, од саканата личност. Дополнително средете го вашиот дом. Голема е можноста да добиете покана за инстимна и страствена средба или договор, затоа бидете отворени за се.

Девица

Денеска ќе размислувате како да заработите дополнителни пари за некои свои работи или амбиции. Веројатно се ќе биде во врска со вашата подобра половина или некој многу добар стар пријател. Пазаете кога ќе одите низ трговските центри бидејќи ќе бидете подложни на импулсивно купување за другите и себе.

Вага

Денеска можете да добиете порака од далеку. Ситуацијата околу сето тоа може да биде прилично необична. Може да ве изненадат некои роднини и пријатели за кои ќе организирате голема забава. Тоа се би можело да биде многу корисно за вас, но не смеете да се преоптоварите. Внимавајте на здравјето.

Скорпија

Посебно страствени ќе бидете денеска. Одличното разположение ќе ве зближи со партнерот. Бидете подготвени за одличен ден. Оптимизмот ќе зрачи од вас. Ќе се чувствувате сигурно и пријатно покрај саканата личност. Уживајте!

Стрелец

Брат, сестра или блиска роднина ќе ви се јави денеска. Тоа е одлична прилика да поправите некои стари расправии кои сте ги имале со оваа личност. Емоциите ви се многу јаки и затоа бидете внимателни наместо да ги решите проблемите да не започнете некоја нова кавга. Можете да почувствувате и голема потреба за шопинг. Контролирајте го нагонот да не влезете во длабоки долгови.

Јарец

Договорот со пријателите кои ги имате за денеска веројатно може да биде одложен и тоа вас ќе ве загрижи. Ќе ви биде тешко да добиете идеја за да тргнете во акција. Луѓето околку вас ќе ви ја отежнуваат стресната ситуација па ако можете одложете ги задаците кои ги имате. Дишете длабоко и соберете ја целата енергија која ја имате.

Водолија

Љубовните односи со партнерот може да ве однесат на ново ниво во вашата врска. Планетарната енергија ќе ве зближи повеќе во секоја смисла. Поминете го време само со саканата личност, без пријателите. Уживајте во се што поседувате.

Риби

Планетарната енергија може да ви даде дополнителна креативност и начин на изразување. Можете да почувствувате голема потреба за сликање, пишување, фотографирање или нешто слично. Денеска сакате да бидете сами со себе и својата уметност. Ова може да го повреди вашето семејство. Не се грижите за другите и денеска денот посветете си го само на себе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести