четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Дневен хороскоп

hitportal-horoskop-znaci

Последни вести

Овен

Кога се во прашање љубовта и романтиката денеска би требало малку да ја смирите ситуацијата. Нападниот пристап би можел да го преплаши вашиот партнер и да го однесе подалеку од вас. Запаметите дека вистинската љубов е двонасочна. Немојте да мислите само на себе. Морате да мислите и на својот партнер и неговите потреби.

Бик

Вашата љубовна енергија е магнетска. Се што треба е да бидете свои и на тој начин сите ќе ги привлечете. Ви се отвораат нови можности за зајакнување на врската меѓу вам и вашата сакана личност. Убавите зборови и гестови ќе ви помогнат во тоа. Зголемената емотивност влијае на вашето позитивно разположение, затоа уживајте!

Близнаци

Денеска бидете што е можно повеќе конзервативни во пристапот кон луѓето. Некои од вас можат да се занесат во одредена мисла која би можела да ви ги наруши плановите, па најдобро е да се држите до провереното. Немојте да ја потценувате вашата сила која ја имате, но сега не е потребно да создавате конфликти, мирувајте.

Рак

Романтиката и врската може да не оди на начинот на кој вие сакате, но немојте да се обесхрабрувате поради тоа. Стрпете се малку и ќе увидите како ситуацијата ќе се промени во ваша корист. Мора малку да работите на личните вредности бидејќи ви се чини дека вашата самодоверба е падната на ниско ниво.

Лав

Пробувате со одредена личност да комуницирате за љубов и романтика, но таа не е баш заинтересирана за тоа. Чувствувате дека ви е потребен преведувач за другите да ги сфатат вашите зборови. И вие и партнерот треба да ги поделите одговорностите и да ги држите комунициските канали отворени. Бидете практични, но и чувствителни кон партнерот.

Девица

Денеска е одличен ден за љубов и романтика иако вам на прв поглед ви изгледа дека има одредено заладување на односите меѓу вам и партнерот. Веројатно морате малку да почувствување на заладување за да знаете подобро да го цените она што го имате. Ако во моментов не сте во врска, денеска ќе имате одлична можност да и се приближите на личност која веќе подолго време ви се допаѓа.

Вага

Единствена работа е да бидете нечиј пријател, но потполно е друго на некој да му го храните егото за подобро да се чувствува. Денеска не кажувајте лаги бидејќи знаете дека таа личност сака тоа да го слушне. Вистинскиот пријател е искрен во секоја ситуација, па дури и кога станува збор за некои лоши работи, затоа немојте да му замерите гласникот.

Скорпија

Многу е важно денеска да не пробувате да ја добиете љубовта на другите за да ги контролирате нивните желби. Време е сами на себе да си поставите одредени граници и на партнерот да му дозволите да го направи истото. Дозволете му на партнерот сам да одлучи што е најдобро за него. На тој начин сигурно нема да останете пропуштени.

Стрелец

Денеска ќе морате малку да успорите кога се во прашање љубовта и романтиката. Немојте да мисилите дека тоа значи веднаш прекнување на врската и кавгата со партнерот, но треба малку реално да погледнете на секојдневните ситуации. Работата е во тоа што вие сте толку многу во облаци и фантазирате дека ништо за вас не ви е доволно добро.

Јарец

Денеска се ќе ви се одвива по планот. Конечно успеавте да прекинете некои врски со минатото кои не ви даваа да одите напред. Верувајте во себе и се што сте направиле досега. Посебно позитивно ви е наклонета љубовта. Задолжително вечерта и ноќта посветете му ја на партнерот.

Водолија

Дисциплината и некои рестрикции нема да ви бидат мили, но изгледа дека токму тоа денеска ви треба. Не ја распрскувајте денеска енергијата на премногу работи истовремено. Концентрирајте се на една работа која денеска сметате дека ви е најважна. Поголемиот дел од времето посветете го на нејзино решавање. Вечерта оставете ја на саканата личност.

Риби

Го цените сето она добро што го имате. Немојте да дозволите да ви помине уште еден ден, а да не сте со личностите кои ги сакате. Прошетајте малку во природа, играјте си со деца. Не е секој ден створен за грижи и размислување на проблеми.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести