Магазин

Дневен хороскоп

Дневен хороскоп

Овен

Кога е љубовта во прашање, денеска можете да очекувате недоразбирање и неочекуван развој на настаните. Љубомората можете да ја прикажете во најлошиот облик, а и се чини и дека партнерот има некој посебен на ум. Пробајте да останете прибрани и концентрирани бидејќи може да се работи за само ваша болна фантазија.

Бик

Доаѓаат промени во внатрешноста на вашиот дом. Веројатно ќе морате нешто да промените или некој ќе се всели или отсели од домот. Домот ви изгледа на хаос, немојте да се нервирате. Понимувајте ги работите по ред, една по една и решавајте ги постепено за да не доживеете дополнителен стрес.

Близнаци

Денеска може да добиете интересени, но неочекуван и позитивен повик. Јавувањето ќе биде од личност која ја сакате, а може и да не сте некој нејзин фан, но вестите нема да бидат добри. Што и да биде, веројатно ќе мора веднаш да почнете да се позанимавате со проблемот. Ако ви се јави личност која не ја сакате, не го прекинувајте разговорот додека да не ги слушнете сите информации.

Рак

Грижите кои сте ги имале околу пари и кои ве мачеле долго време, ќе ви се покажат како невтемелени. Тоа ќе ви се создаде олеснување, иако тешко ќе ја прифатите новата ситуација. Ви треба малку повеќе време бидејќи сте „нафурани“ на сопствената несреќа. Опуштете се, се е подобро отколку што мислите.

Лав

Привремената одвоеност од саканата личност може да ве направи нервозни. Немојте да мислите дека партнерот ве заборавил. Вашата несигурност избива од вас па сте склони на претерување. Имајте верба и пронајдете си занимација додека да не ви помине времето. Ќе добиете повик или порака која ќе ве увери во поврзаноста на партнерот.

Девица

Ви изгледа дека работите ви изледуваат од контрола? Премногу обврски и луѓе кои постојано нешто ве прашуваат ви ги донесоа нервите до крајните граници. Пробајте што повеќе време да поминете надвор од дома и канцеларија. Добро е денеска да отидете во шопинг. Добро наспијте се, ништо не е повредно од вашите нерви.

Вага

Налетот на креативната енергија може денеска да се одвои од социјалниот живот. Ќе работите како утре да не постои плашејќи се да не заборавите нешто. Нема корист ако од вас се побара да го намалите темпото. Единствено можете да се припремите со храна и пијалоци. Нека ви бидат при рака. Барем повремено оладите, среќно!

Скорпија

Денеска можете да бидете домаќин на забава со луѓе кои навистина ги сакате и цените. Пријатни разговори и многу смеа ќе направате сето лошо што го имате во вас да излезе и конечно да се чувствувате слободно. Немојте да дозволите оваа дружба да заврши тука. Што поскоро направете реприза.

Стрелец

Денеска можете да запознаете интересна личност,дури тоа може да биде и новиот сосед. Ќе бидете привлечени од оваа личност, но нема да можете да и посветите внимание колку што сакате. Кога ќе ги завршите сите обврски, можете да и помогнете со вселувањето или да ја повикате на кафе и дружење. Нема да ви биде жал подоцна.

Јарец

Во последно време потрошивте многу. Денеска ќе ги почувствувате последиците од вашата неумереност. Нешто што сте планирале да го купите долго време, ќе мора да почека уште малку, бидејќи или ги потрошивте сите пари или ќе ви излезат непредвидени трошоци. Немојте претерано да се грижите. Малку приберете се и стрпете се. Се ќе ве чека.

Водолија

Вашата сакана личност денеска ќе биде прилично вознемирена и нема да сака тоа да го сподели со вас. Секако дека тоа вас ќе ве загрижи и налути. Немојте да кревате тензии бидејќи со тоа ќе го натерате партнерот само уште повеќе да се затвори во себе, а можно е и да доведе до кавга. Бидете близу и ненаметливи додека партнерот не дојде на себе.

Риби

Болките кои ги чувствувате денеска можат да ви го расипат расположението. Нема да знаете што точно ве боли, но немојте веднаш да помислувате на најлошите дијагнози. Ви изгледа дека се што ви се случува е последица на засилениот стрес кој сте го имале во последно време. Намалете го темпото и одморете се денеска. Утре ќе надополните се.