петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Дневен хороскоп

images

Последни вести

Овен

Денеска ќе бидете многу остри и брзи. Ќе сакате денот да го поминете во интелектуални работи, разговори или проекти. Комуникацијата ќе биде одлична и ќе ви го заземе поголемиот дел од денот. Веројатно многу време ќе поминете на телефон. Идеите кои ќе ги добиете запишете ги или искористете ги веднаш за да не исчезнат.

Бик

Обично сте многу чувствителни и интуитивни, но денеска ќе бидете многу повеќе од вообичаено. И да читате книга ќе уживате во ликовите исто како да сте на некое далечно место. Ќе бидете кративни и продуктивни. Ако сакате своите идеи да ги реализирате подоцна, запишете ги за да не ги заборавите.

Близнак

Обично сте желни да добиете нови информации и многу брзо ги процесуирате добиените вести. Денеска ќе бидете уште побрзи од обично. Многу сте љубопитни и можете да се најдете растегнати до крајните граници за да ја задоволите сопствената љубопитност. Ќе бидете расположени и за одреден вид на физички вежби. Посветете им се и испукајте го вишок на енергија.

Рак

Романтиката и врската може да не оди на начинот на кој вие сакате, но немојте да се обесхрабрувате поради тоа. Стрпете се малку и ќе увидите како ситуацијата ќе се промени во ваша корист. Мора малку да работите на личните вредности бидејќи ви се чини дека вашата самодоверба е падната на ниско ниво.

Лав

Одредена група на луѓе или случувања можат да ви донесат толку многу интересни идеи кои нема да можете да ги прифатите наеднаш. Некоја личност со која ќе започнете разговор ќе сака да го одведе во насока на кавга. Умот бистро ви работи, па ќе дојдете до одредени заклучоци од кои ќе имате корист.

Девица

Денеска ќе морате да посветите внимание на некои документу. За да направите се како што треба, останете концентрирани на работат без оглед на тоа што секој ќе сака да ви го одвлече вниманието. Семејството ќе ви помогне. На крајот од денот прошетајте се за да се ослободите од напнатоста и разните мисли кои ќе ви поминуваат низ глава.

Вага

Денеска раширете ги своите видици. Веројатно ќе сакате да посетите некое далечно место или да направите нешто со себе за што размислувате веќе долго време. Во секој случај, посветете се на некое истражување. Добро ќе ви дојде и физичка рекреација за да ги намалите тензиите.

Скорпија

Обично кога нешто сакате, не запирате додека да не ја сфатите и најмалната ситница. Денеска ќе си ја удирате главата за нешто што сте начуле или прочитале. Слободно собирајте ги информациите колку што сакате, кој знае може да му помогнете на некој со своите размислувања.

Стрелец

Денеска ќе имате многу интереси разговори со сите видови на луѓе, без разлика дали се деловни или лични. Ќе добиете вредни информации кои ќе сакате да ги проучите. Ова е одличен ден за склопување на договори, нови работи или слично. Енергијата околу вас е многу позитивна, па искористете го своет влијание.

Јарец

Денеска ќе имате интересни разговори. Енергијата ви е на високо ниво. Фрлете се на работа и брзо завршете ги работните обврски. Ќе ги годат физички вежби, прошетка или опуштено кафе со пријателите.

Водолија

Ова е одличен ден за некои спортски активности. Ако не сте во можност да присуствувате на некои, тогаш одлучете се за малку важби. Ќе имате интересни разговори со партнерот, пријателите и колегите од работа. Ако имате деца, сослушајте ги внимателно што зборуваат, низ нивните глави поминуваат генијални идеи.

Риби

Некои личности со кои делите исти интереси денеска би можат да ве посетат. Веројатно ќе имаат други намери, но ќе завршите некои разговори на интересен начин. Немојте да се зачудите ако сите истовремено зборуваат. Вечерта опуштете се со книга или филм. Ќе уживате сигурно.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести