петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Дневен хороскоп

Последни вести

Овен

Одите на пат? Ако не денеска, тогаш ќе се занимавате со планирање на патување за следниот месец. Веројатно патот ќе биде поврзан со едукација или работа. Се чувствувате посебно, полни со енергија, ентузијазам и многу оптимистички. Добро работевте досега, време е малку да се размазите и уживате.

Бик

Инстинктот и одлучноста ќе ве одведе до неконвенционален начин на заработка на пари. Може дури да вклучите и некоја професионална личност во сето тоа. Приликата која ќе се појави пред вас нема да помине незабележано. Имате големи планови. Добро размислете пред да започнете со купување на големи работи, немате пари за расфрлање.

Близнаци

Денеска може да ве привлече многу интелигентна личност која се занимава со право или издаваштво. Разговорот со оваа личност брзо ќе премине во многу длабоки и интимни сфери како духовноста, психата и смислата на животот. Ќе бидете воодушевени и од личноста и од разговорот. Само полека и без никакво брзање.

Рак

Ова ќе биде тивок ден за вас и вашиот партнер. Ќе размислувате за постигнатото и кои ви се следните цели. Важно е пред себе да имате јасна слика за минатото за да можете да донесете правилни заклучоци и да создадете план кој може да функционира. Уживајте во заедничките активности. Напнатоста оставете ја за некоја друга прилика.

Лав

Целата позитивна енергија која ви ја испраќаат планетите денеска ќе се манифестира низ страсен однос со партнерот. Неочекуваните случувања ќе ве збижат на повеќе нивоа отколку што сте замислувале. Ако не сте во брак, вечерва може да се свршите или да започнете да разговарате за тоа. Немојте само да претерувате со своите барања.

Девица

Доаѓањето на неочекуван гостин ќе ви ги помати чувствата. Од една страна ќе ви биде мило што продолжувате контакт со оваа личност, а од друга страна ќе биде оптоварени со дополнителна работа која неочекуваниот гостин ќе ви ја донесе. Ако е потребно повикајте помош од страна и немојте да заборавите дека нарачната пица е сосема во ред кога гостите се ненајавени.

Вага

Некој кој неодамна поминал преку тешка болест или операција денеска ќе ви се јави. Можете оваа личност да ја повикате и да и организирате мала прослава по повод оздравувањето. Гостите ќе ви донесат интересни информации. Посебно ако ви се допаѓа една Вага. Уживајте во дружењето и опуштете се, заслуживте малку одмор.

Скорпија

Со денешната енергија која ви ја даваат планетите вашата чувствителена природа ќе биде во полн цут. Ако ви е партнерот во близина, треба да внимавате. Многу луѓе се вртат околу вас, па приликата за дружење насамо нема да ја имате се до вечерта. Ако партнерот не може да биде денеска со вас, повикајте ги блиските пријатели и уживајте со нив.

Стрелец

Денеска веројатно ќе морате да си играте дежурна медицинска сестра. Партнерот нема да се чувствува најдобро, па ќе му биде потребно дополнително внимание. Ќе се исцрпите пробувајќи во се да му угодите. Немојте да претерувате. Може се работи само за детска проба за добивање на дополнително внимание. Помогнете му, но не морате да стоите на трепки за партнерот да се чувствува подобро.

Јарец

Општо гледано, сконцентрирани се на материјални работи, но денешната енергија која ја имате ќе ве натера да се признаете што чувствувате. Веројатно ќе размислувате за себе, своето растење и улогата која ја имало вашето семејство во тој период. Ова е позитивен процес, па затоа ви советуваме да се препуштите. Некои работи едноставно ги надраснувате.

Водолија

Друштвено случување може да ве донесе во контакт со луѓе кои работат на медитација, зачувување на природата и планетата. Тоа ќе ве поттикне да почнете да размислувате со сопствена глава за овие теми. Веројатно ќе се придружите и уживате во тој процес, разговори и дружења со многу позитивни луѓе кои можат да ви ја вратат самодовербата која ја имате изгубено.

Риби

Промените кои ги носи дополнителната позитивна енергија во вашата куќа ќе ги почувствува целото семејство. На еден циклус му се ближи крајот и вашата енергија ќе ја насочите кон нов почеток, нов живот. Послушајте ја својата интуиција која со сигурна рака ќе ве води низ се што се случува. Денеска е ден во кој многу ќе им помогнете и на вашите блиски. Ако се сомневате во нешто, решете го тоа денеска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести