понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дневник.хр: 100 .000 граѓани на митингот во Скопје

dnevnik

Последни вести

Под мотото „Македонија силна“, илјадници граѓани се собраа пред зградата на Парламентот, да и дадат поддршка на Владата, пишува хрватската Нова ТВ на својот портал Дневник.хр.

– Овој народ овде вечерва, ваква масовност, оваа енергија, оваа сила е најдобар одговор за нив, ја пренесува Дневник.хр изјавата на Груевски.

Еден од најчитаните хрватски и балкански портали пишува дека на сенародниот митинг во Скопје се собраа речиси 100.000 граѓани и дека обраќањето на македонскиот премиер Груевски било во еуфорична атмосфера.

Најчитани вести