недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

„Дневник“: Заев, Спасовски, Николов, Кирацовски и Зечевиќ – носители на листите на СДСМ

sdsm

Поврзани вести

Партискиот лидер Зоран Заев да ја предводи Првата изборна единица, во двојката (скопско-кумановска) носител да биде актуелениот генерален секретар Оливер Спасовски, кој доаѓа од кумановскиот регион, во Третата Маријанчо Николов, пишува весникот „Дневник“ пренесувајќи ги првичните најави и преговори во редовите на СДСМ за тоа како ќе изгледа распоредот на првите три Изборни единици за носители на листи.

Весникот пишува дека најверојатно на предвремените парламентарни избори СДСМ акцентот ќе го стави на помалку експонирани членови на партијата.

Пратениците во заминување, од кои голем процент беа блиски соработници на Бранко Црвенковски , речиси и да ги нема во распоредот за новиот состав на СДСМ во Собранието.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести