понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

До 14 часот најголема излезност има во ИЕ 3, а најмала во ИЕ 6

Во изборна единица 3, има излезоност од 46,08 отсто за претседателски избори и 45,44 отсто за парламентарни избори. А, во изборна единица 6, излезеноста е 13,95 отсто за претседателски избори и 25,93 отстоза парламентарни избори .

download (6)

Поврзани вести

Според аналитичкиот центар на Коалицијата „Излези да гласаш“ со обработка на досега пристигнатите  податоците, до 14 часот,  во изборна единица 1, за претседателските избори има 35,95 отсто излезеност, а за парламентарни избори 39,83 отсто.

Во изборна единица 2,  констатирана е излезност од 30,67 отсто за претседателски избори и 37,03 отсто за парламентарни избори.

Во изборна единица 3, има  излезност од 46,08 отсто за претседателски избори и 45,44 отсто за парламентарни избори.

Во изборна единица 4, констатирана е излезност од 42,81 отсто за претседателски избори и 42,84 отсто за парламентарни избори.

Во изборна единица 5, излезеноста за претседателски избори е 35,20отсто, а за парламенстари 39,17 отсто. И во изборна единица 6, излезеноста е 13,95 отсто за претседателски избори и 25,93 отстоза парламентарни избори .

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести