петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

До 15 јуни барања за субвенции за млеко

mleko500

Поврзани вести

Млекопроизводителите до 15-ти овој месец можат да поднесуваат барања за финансиска поддршка за произведено и продадено кравјо, овчо и козјо млеко во регистрирани млекарници во период од 1 јануари до 30 април годинава, потсетува Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој.

Висината на финансиската поддршка е 3,5 денари по литар. Барањата се поднесуваат во подрачните единици на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство.

МИА

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести