петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

„До балчак“ од утре во Прилеп

Проекции на филмот ќе има до 9 ноември секој ден од 19.30 часот.

do balcak foto

Последни вести

Во киното „Мис Стон“ при Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп утревечер во 19.30 часот ќе биде премиерно прикажан новиот македонски игран филм „До Балчак“, на Столе Попов, известија од центарот за култура. Сценариото е на Горан Стефановски.

Проекции на филмот ќе има до 9 ноември секој ден од 19.30 часот.

Премиерата на „До балчак“ во Прилеп доаѓа по претходните проекции на „Деца на сонцето“ во режија на Антонио Митрикески.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести