четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

До крајот на денот Русија ќе донесе одлука за финансиската помош за Крим

g_rusija-zname

Поврзани вести

Рускиот министер за финансии Антон Силуанов изјави дека до крајот на денот Москва ќе донесе одлука за обезбедување на финансиска помош на украинскиот регион Крим, пренесе „Ројтерс“.

„Работиме на прашањето за обезбедување на финансиска поддршка“, рекол Силуанов на средба меѓу премиерот Дмитриј Медведев и неговите заменици.

„Спроведуваме консултации, ќе претставиме нашиот конкретен предлог до крајот на денот“, посочи министерот, без да именува одредена сума што ќе и биде доделена на земјата како финансиска помош.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести