сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

До петок дожд, за викендот сончево, но посвежо време

Какво време не’ очекува за претстојниот викенд

esen

Поврзани вести

До крајот на оваа работна недела времето ќе биде променливо облачно со локален дожд, додека за викендот се очекува намалување на температурите, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

До петок ќе преовладува променливо облачно време со локален дожд, а на планините снег. За време на викендот и почетокот на следната недела ќе дува умерене северен ветер кој што ќе предизвика пад на температурите.

Утре најсвежо ќе биде во Маврово каде максималната дневна температура ќе биде четири степени, додека најтопло ќе биде во Гевгелија со 16 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 13-от степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести