недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

До петок стабилно и суво време, в сабота снег

До крајот на оваа работна недела времето ширум земјата ќе биде стабилно и суво, а в сабота се можни врнежи од снег, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

great

Поврзани вести

Во петок кон крајот на денот од север ќе се спушти студен и влажен воздух, што ќе предизвика засилување на ветерот, нагло опаѓање на температурата и локални врнежи од снег.
За утре, метеоролозите најавуваат претежно сончево и студено време со температура од три степени во Маврово до 10 степени во Гевгелија. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до седум степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести