вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 10

До сабота врнежливо, од недела стабилно време

Поинтензивни врнежи на дожд помешани со град и засилен ветер се очекува утре и во четврток, соопштиваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХРМ).

MER_2564

Поврзани вести

Поинтензивни врнежи на дожд помешани со град и засилен ветер се очекува утре и во четврток, соопштиваат од Управата за хидрометеоролошки работи (УХРМ).

До петок не очекува слично време како и досега. Во текот на денот променливо облачно и врнежливо време, а во попладневните часови интензивни врнежи на дожд помешани со град и грмежи во северните и источните делови на Македонија.

„Во сабота не очекува стабилизација, освен во западниот дел на Македонија каде не очекува локален дожд, а од недела веќе ќе имаме стабилно време. Температурата ќе се движи од 24 до 30 степени, а во петок, температурата ќе биде пониска за некој степен“, вели Костадинка Арсова, синоптичар во УХРМ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести