вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 3

До сабота врнежливо, од недела топло

Screenshot_15

Последни вести

Променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има услови за слаб дожд, а на некои повисоки места и на планините слаб снег. Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен ветер од северен правец. Температурата ќе биде во интервал од 4 до 12 степени.

До сабота ќе се задржи променливо облачно време со сончеви периоди и со услови за повремен, но слаб локален дожд, на планините со слаб снег. Потоа следува период на претежно стабилно и суво време со постепен пораст на дневната температура.

Screenshot_14

Најчитани вести